Milletvekili Kurt'tan Deprem Mirasçılarına Uyarı!

AK Parti Adıyaman Milletvekili ve Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Doç.Dr. Resul Kurt, depremde yakınlarını kaybedenlere sigortadan doğan haklarını hatırlattı.

Milletvekili Kurt'tan Deprem Mirasçılarına Uyarı!

6 Şubat 2023'te Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve Adıyaman dâhil 11 ilimizi etkileyen trajik deprem felaketi sonucunda yaşamını yitiren vatandaşların mirasçıları için önemli bir açıklama yapan AK Parti Adıyaman Milletvekili Doç. Dr. Resul Kurt, hak takibi için uygulamaları gereken yöntemi açıkladı.


Türkiye Sigorta Birliği (TSB)'nin konuyla ilgili gelişmeleri duyurduğunu hatırlatan Milletvekili Kurt; "6 Şubat Asrın Felaketinden en fazla etkilenen illerden birisi olan Adıyaman’ımızda hemşerilerimizin hak kaybı olmaması için mutlaka durumlarını araştırmaları gerekiyor" dedi.


Açıklamasında e-devlet üzerinden de ulaşılacak bilgileri hatırlatan Milletvekili Kurt, şöyle devam etti;


"e-Devlet Üzerinden: 'Hayat Sigortası Poliçe ve Tazminat Bilgileri Sorgulama' veya 'Ferdi Kaza Poliçe Sorgulama' bölümüne girerek, mirasçısı olduğunuz kişinin T.C. kimlik numarası ve mirasçılık belgesinin alındığı kurum bilgisi ile sorgulama yapabilirsiniz.


e-Devlet Hayat Sigortası Poliçe ve Tazminat Bilgileri Sorgulama (https://lnkd.in/dubSMQkX)


e-Devlet Ferdi Kaza Poliçe Sorgulama (https://lnkd.in/d6_ZgAgZ)


Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi (SBM) Web Sitesi Üzerinden: 'Meblağ Sigortalarında Hak Sahipliği Sorgulama (Vefat Eden Sorgu)' bölümünden kendi e-Devlet bilgilerinizle doğrulama yaparak, vefat eden kişinin T.C. kimlik numarası ve doğum tarihi bilgilerini girerek bilgi alabilirsiniz.


SBM Meblağ Sigortalarında Hak Sahipliği Sorgulama (Vefat Eden Sorgu) – https://lnkd.in/dYdRqRGW


Vefat eden kişiye ait Hayat ve Ferdi Kaza Sigortası poliçelerine yukarıdaki adımları takip ederek ulaşabilir, hak sahibi olduğunuz tazminatı ilgili sigorta şirketine başvurarak talep edebilirsiniz."


HABER MERKEZİ

adiyamandogruhaber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER