Kamuya 517 Şehit Yakını, Gazi ve Gazi Yakını Atanacak

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan bir açıklamada kamu kurum ve kuruluşlarına 517 şehit yakını, gazi ve gazi yakınının atanacağı bildirildi.

Kamuya 517 Şehit Yakını, Gazi ve Gazi Yakını Atanacak

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca, 11 Nisan 2023 tarihinde gerçekleşecek törenle 517 şehit yakını, gazi ve gazi yakınına istihdam imkanı verileceği açıklandı.

Noter huzurunda gerçekleşecek törende hak sahiplerinden 146’sının ataması öğrenim durumları itibarıyla arkeolog, avukat, çocuk eğiticisi, çocuk eğitimcisi, diş tabibi, eczacı, fizyoterapist, hemşire, hemşire yardımcısı, imam hatip, kuran kursu öğreticisi, mühendis, mimar, odyolog, öğretmen, redaktör, programcı, psikolog, sağlık teknikeri, sağlık teknisyeni, sosyal çalışmacı, sosyolog, sportif eğitim uzmanı, veteriner sağlık teknikeri, teknisyen ve tekniker unvanlı kadrolara yapılacak. Ayrıca, 243’ünün memur, 102’sinin hizmetli ve 26’sının da sürekli işçi unvanlı kadrolara ataması gerçekleşecek.

Açıklamada, yeni atanacak 517 kişiyle birlikte bugüne kadar kamuda istihdamı sağlanan şehit yakını, gazi ve gazi yakınlarının toplam sayısının 48 bin 556’ya ulaşacağı ifade edildi. (Mehmet Emin Danış)

adiyamandogruhaber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER