İYİ PARTİ’DEN TÜTÜNCÜLERE; “MAKSAT HASIL OLDU”

1 Temmuz 2021 tarihi itibariyle yürürlüğe giren “tütün” konulu kanundan mağdur olacaklarını belirterek yol kesme dahil, çeşitli eylemler yapan vatandaşlara çağrı yapan İYİ Parti Adıyaman İl Başkanı Kenan Doğan; “Maksat hasıl olduğundan yani sesimiz her tarafta duyulduğundan bu eylemlerin şimdilik durdurulması gerekir” dedi.

İYİ PARTİ’DEN TÜTÜNCÜLERE; “MAKSAT HASIL OLDU”

Tütün konulu eylemlerde ambulansa yol verilmemesi ve bu nedenle bir kadının erken doğum yapması, 6 aylıkiken dünyaya gelen bebeğinin de yoğun bakımda hayat mücadelesi vermesiyle ilgili bir basın açıklaması yapan İYİ Parti Adıyaman İl Başkanı Kenan Doğan; “Tütün üreticisi ve satıcıları artık hedeflerine varmış durumda olduklarından, yolları keserek bu defa o  yollarda ulaşım hakkı olan insanlara haksızlık etme durumda kaldıklarından haklıyken haksız duruma düşebilirler diye konuştu.

Üreticilerin birkaç gündür gerçekleştirdikleri eylemlerin hedefe vardığını, seslerini duymayanın kalmadığını ifade eden Kenan Doğan, açıklamasını şöyle devam ettirdi; “Haklı oldukları bir konuda yolları keserek sesini bu haksız kanunu çıkaranlara duyuran tütün üreticisi ve satıcıları artık hedeflerine varmış durumda olduklarından, yolları keserek bu defa o  yollarda ulaşım hakkı olan insanlara haksızlık etme durumda kaldıklarından haklıyken haksız duruma düşebilirler. Oysa sonuna kadar haklılar; çoluk çocuklarının geçim kaynağı buradan, tütün olmazsa çocukları okutamazlar, tütün olmasa evlatlarına düğün yapamazlar, çeyiz alamazlar ama tüm bunlar bir başkasının hastasını doktora götürmek için yolları kullanma hakkını ellerinden almaları için haklı sebep olamaz. Maksat hasıl olduğundan yani sesimiz her tarafta duyulduğundan bu eylemlerin şimdilik durdurulması gerekir. Bu konu için gerekli adımlar atılmaz ve yeniden mağdur edilmeniz halinde tıpkı 15 Temmuz’da olduğu gibi bir yerde çadır kurarız ve aylarca otururuz. Şimdi bize yakışan biz mağdur edildik diye yolları keserek suçu-günahı olmayan insanları mağdur etmemektir. Çünkü o yolları bu ilde hatta bu ülkede yaşayan tüm insanların kullanma hakkı var ve bu hakkı da kimse onların elinden almamalıdır. Eğer insanların bu haklarını kullanmalarına saygı duymazsak onlar da sonraki haklı eylemlerinizde sizin bu hakkınıza saygı duymaz ve yanınızda durmazlar.” (ADH)

adiyamandogruhaber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER