banner48

HARIKÇI; "MİMAR SİNAN ORTAOKULU TAHLİYE EDİLMELİDİR!"

Adıyaman İnternet Yayıncıları ve Gazeteciler Derneği Başkanı Metin Harıkçı, sel riski altındaki Mimar Sinan Ortaokulu'nun tahliye edilmesi gerektiğini söyledi.

HARIKÇI; "MİMAR SİNAN ORTAOKULU TAHLİYE EDİLMELİDİR!"

Adıyaman İnternet Yayıncıları ve Gazeteciler Derneği Başkanı Metin Harıkçı, Arife günü Adıyaman’da yaşanan sel felaketinde okulların tatil olması büyük bir faciayı önlediğini belirterek, sel altında kalan Mimar Sinan Ortaokulu'nun derhal tahliye edilmesi gerektiğini söyledi.


Arife günü yaşanan olaydan yetkililerin büyük bir ders çıkarması gerektiğini vurgulayan Başkan Harıkçı, şöyle devam etti; “Arife günü ilimizde yaşanan sel baskını nedeniyle işyeri etkilenen esnaflarımıza ve araçları su altında kalan vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Olayda can kaybının olmayışı bizlerin en büyük tesellisi olmuştur. Rabbim beter afetlerden korusun. İlimiz Kapcamii mahallesinde bulunan Mimar Sinan Ortaokulunun bahçesi sel altında kalırken, bahçede park halinde bulunan araçlar sel suları arasında adeta kayboldu. Birçok vatandaşımız maddi ve manevi zarara uğradı. Okulların tatil olması çok büyük bir şans. Allah korusun, şayet okullar açık olsaydı ve öğrenciler derste olsalardı veya okulun bahçesinde oynuyor olsalardı birçok yavrumuz sel suları arasında kalabilir, yaşamanı yitirebilirdi. Her işte bir ibret, bir hayır var dedikleri bu olsa gerek. Bu vesileyle yetkililerimizin bir an evvel bu konuyu ciddi bir şekilde ele almalıdır. Bu okulun acilen başka bir yere taşınması ileride yaşanacak bir sorunu önlemiş olacaktır." (ADIYAMAN DOĞRU HABER)

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2022, 19:54

adiyamandogruhaber

YORUM EKLE
YORUMLAR
Gafari KAYA
Gafari KAYA - 12 ay Önce

Aynen başkanım yazdiklarinza bastan sona katılıyorum, bu olay zaman aşımına uğramadan derhal bir çalışma başlatılmalıdır!!!

SIRADAKİ HABER