banner29

ESKİ ADLİYE BİNASI DA YIKILIYOR

Eski Hükümet Binasının ardından Adıyaman’a yaklaşık 60 yıl hizmet veren eski Adliye Binası da söz konusu alanda uygulanacak yeni proje kapsamında yıkılmaya başlandı.

ESKİ ADLİYE BİNASI DA YIKILIYOR

Adıyaman’da yaklaşık 53 yıl boyunca hizmet veren Adliye Binası, 7 yıl da DSİ binası olarak hizmet veren binanın yıkımına çatının sökülmesiyle başlandı.
 

Turgut Reis mahallesi Eski Adıyaman Valiliği yanında bulunan ve 1960’lı yıllarda yapılan eski Adliye Binası yıkılmaya başlandı. Yaklaşık 50 yıl boyunca bir çok davaların görülerek karara bağlandığı Adliye Binası, 2013 yılında taşındı.
 

Adalet birimleri yeni yapılan ve 18 bin 500 metrekare kapalı alana sahip yeni Adliye Binasına taşınınca, Devlet Su İşleri Adıyaman Şubesi geçici olarak bu bunaya yerleşti.

2013 yılından sonra bu binada hizmet veren DSİ Şubesi yeni yerine taşınırken, eski Adliye Binası olarak bilinen bu binanın yıkımına çatıdan başlandı.
 

Kısa sürede yıkılması planlanan bu binanın yeri ile eski Valilik Binasının bulunduğu yer Adıyaman Belediyesi tarafından altı otopark olan Kent Meydanı yapılacak. (İHA)

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2020, 13:30

adiyamandogruhaber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER