Depremzede Kiracılara Yapılan Kira Yardımı Bitiyor...

6 Şubat depreminden etkilenen kiracılara AFAD tarafından yapılan kira yardımıyla ilgili beklenen uzatma yapılmadı, son ödeme bu ay yapılacak.

Depremzede Kiracılara Yapılan Kira Yardımı Bitiyor...

İçişleri Bakanlığı'na bağlı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından, 6 Şubat depremi mağduru kiracılara yönelik olarak 15 ay için uygulanan destek ödemesi bu ay sona eriyor.

AFAD tarafından, 6 Şubat depreminden etkilenen 11 ildeki konutlardan orta hasar ve üzerinde hasarlı olduğu tespit edilen konutlarda ikamet eden kiracı ailelere yönelik Nisan 2023 tarihinde başlatılan kira desteği ödemesinin sonuncusu bu ay gerçekleşecek.

Deprem bölgesindeki illerde henüz yeterli sayıda konut olmadığı ve bu nedenle kiraların yüksekliği gerekçesiyle uzatılacağı tahmin edilen kira desteğinin bu ay son olarak yapılacağını açıklayan AFAD tarafından ilgililere gönderilen mesaj metni şöyle; "6 Subat Depremlerinin büyüklüğü ve etkisi dikkate alınarak daha önceki hiçbir deprem afetinde kiracılara yapılmayan kira destek ödemelerini afetzede kiracı kardeşlerimize de başlatarak bir ilki gerçekleştirdik. Orta hasar ve üzerinde hasarlı olduğu tespit edilen konutlarda ikamet eden kiracı ailelerimizin kira destek ödemelerine Nisan 2023 tarihinde başlaştık. 12 ay ödemesi planlanan  kiracılara destek ödemelerinin 15'inci ve sonuncusunu Haziran ayında yaparak tamamlayacağız. Allah milletimizi ve devletimizi her türlü afetten korusun."

HABER: Mehmet Emin Danış

adiyamandogruhaber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER