CHP’li Tutdere’den DTÜMED’e Ziyaret

Dünya Uyuşturucu Eğitim Federasyonu (DTÜMED) Adıyaman Şubesi’ni ziyaret eden TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere; “Uyuşturucuyla mücadelede başarılı olmazsak bir neslin kaybolmasına tanıklık edeceğiz” dedi.

CHP’li Tutdere’den DTÜMED’e Ziyaret

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve CHP Adıyaman Milletvekili  Abdurrahman Tutdere, Dünya Uyuşturucu Eğitim Federasyonu (DTÜMED) Adıyaman Şubesi’ni ziyaret ederek yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Ziyareti sırasında uyuşturucuya erişimin engellenmesi ve uyuşturucu baronlarıyla mücadele edilmesi gerektiğinin ve Adıyaman’a gelen uyuşturucunun takibinin yapılarak uyuşturucuya erişimin engellenmesi gerektiğini ifade eden Milletvekili Tutdere; “Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Dairesi'nin verilerine göre 2021 yılı metamfetamin olaylarında yakalanan şüpheli sayısı bir önceki yıla göre yüzde 61,5 oranında arttı. Ayrıca, Türkiye’de yatarak metamfetamin tedavisine başvuru oranı 2016'da yüzde 3,5 iken bu oran, 2021'de yüzde 15,5'e yükselmiş durumda. Türkiye Çocuk Vakfı da yaptığı araştırmaya durumun vahametini gözler önüne sermiştir. Raporda Türkiye genelinde hayatında en az bir kere madde kullananların yüzde 35.4’ünün 15-24 yaş grubunda olduğu ifade edilmiştir” dedi.

Çevre iller başta olmak üzere farklı bölgelerden Adıyaman’a gelen uyuşturucunun mutlaka takibinin yapılması gerektiğini vurgulayan CHP’li Tutdere; “Uyuşturucu, Türkiye’de de Adıyaman’da da gençlerimizin de baş belası olmuş durumda. Özellikle ekonominin kötü olduğu, yoksulluğun yoğun olduğu bölgelerde gençlerimiz maalesef uyuşturucu bataklığına saplanmış durumdalar. Özellikle Emniyet güçlerine ve Valiliğe çağrı yapıyoruz. Çevre iller başta olmak üzere farklı bölgelerden Adıyaman’a gelen uyuşturucunun mutlaka takibinin yapılması, uyuşturucuya erişimin engellenmesi, uyuşturucu baronlarıyla mücadele edilmesi gerekiyor” ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanlığı başta olmak üzere ilgili tüm kurumları uyuşturucuyla etkin mücadeleye davet eden Milletvekili Tutdere; “Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak Türkiye’deki uyuşturucuyla mücadelenin yetersizliğini sürekli olarak Meclis gündemine getiriyoruz. Herkesi bu konuda duyarlı olmaya, başta İçişleri Bakanlığı olmak üzere ilgili tüm kurumları uyuşturucuyla etkin mücadeleye davet ediyoruz. Uyuşturucuyla mücadeleyi başaramazsak belki de bir neslin kaybolmasına tanıklık edeceğiz. Bu ülkemiz için ciddi bir sorun olacaktır” şeklinde konuştu. (ADIYAMAN DOĞRU HABER)

adiyamandogruhaber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER