banner48

BESNİLİ AFET MAĞDURUNA HAYIRSEVERDEN DESTEK

Besni’de, kar etkisiyle çöken ahırın altında kalarak kendisi yaralanırken genç kızını yitiren ve ayrıca çok sayıda hayvanı telef olan Ramazan Çolak’a bir hayırsever vatandaş tarafından 35 adet gebe koyun hediye edildi.

BESNİLİ AFET MAĞDURUNA HAYIRSEVERDEN DESTEK

Besni ilçesi Çakırhöyük beldesinde çatının çökmesi sonucu 1 kişi hayatını kaybetmiş, 60 küçükbaş hayvan telef olmuştu. Aileye hayırsever bir kişi 35 adet koyun desteğinde bulundu.

Geçtiğimiz hafta Adıyaman’ın Besni ilçesine bağlı Çakırhöyük beldesi Köprübaşı Mahallesi'nde hayvanları yemlerken çatının çökmesi sonucu Ramazan Çolak (45) ve kızı Aysel Çolak (16) ile 60 küçükbaş çatının altında kalmış, Aysel Çolak hayatını kaybetmişti. Küçükbaş hayvanlar çatının altında telef olmuştu.

Yaşanan olayın ardından ismi açıklanmayan bir hayırsever Çolak ailesine yardımda bulundu. Hayırsever kişi Çolak ailesine 35 adet gebe koyun aldı

Hayırseverin aldığı koyunları Çolak ailesine teslim eden Besni Kaymakamı Nazlı Demir; “Yoğun kar yağışı nedeniyle evlerinin önündeki çatının çökmesi sonucu hayatını kaybeden kızımız Aysel Gizem Çolak’ın ailesine hayırseverimizin desteğiyle 35 adet gebe koyun desteği verildi. Bir nebzede olsa yaralarının birlikte sarılmasına vesile olmak istedik” diye konuştu. (İHA)

adiyamandogruhaber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER