Başkan Tutdere; "Bayramlar Kalpleri Birleştirdiğimiz Kıymetli Günlerdir"

Adıyaman Belediye Başkanı Abdurrahman Tutdere, Ramazan Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında; "Bayramlar değerlerimizi yeniden hatırladığımız, birlik, beraberlik ve dayanışma duygusunu yeşerttiğimiz, kırgınlık ve dargınlıkları geride bırakarak kalpleri birleştirdiğimiz kıymetli günlerdir" dedi.

Başkan Tutdere; "Bayramlar Kalpleri Birleştirdiğimiz Kıymetli Günlerdir"

Başkan Tutdere; "Bayramlar Kalpleri Birleştirdiğimiz Kıymetli Günlerdir"

Adıyaman Belediye Başkanı Abdurrahman Tutdere, Ramazan Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında Belediye'nin tüm birimleriyle bayram için hazır olduğunu, yaşanacak muhtemel aksaklıklara karşı tedbir aldıklarını belirtti.

Mesajında birlik ve beraberliğin önemini vurgulayan Tutdere, “Sevgili hemşehrilerim; birlik, beraberlik, yardımlaşma ve dayanışma ayı Ramazan’ı geride bırakarak, Ramazan Bayramına erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bayramlar değerlerimizi yeniden hatırladığımız, birlik, beraberlik ve dayanışma duygusunu yeşerttiğimiz, kırgınlık ve dargınlıkları geride bırakarak kalpleri birleştirdiğimiz kıymetli günlerdir. Bu kıymetli günlerin Adıyaman’ımız başta olmak üzere, ülkemize ve dünyamıza barış, sevgi ve esenlik getirmesini dilerim.” dedi.

BAYRAM İÇİN HAZIRLIKLAR TAMAM

Öte yandan, Ramazan Bayramı için gerekli tedbirlerin alındığını ve mezarlıkların ziyarete hazır hale getirildiğini belirten Tutdere, sözlerini şöyle sürdürdü: “Kıymetli hemşehrilerimizin huzurlu bir bayram geçirmeleri için tüm birim amirlerimizle gerekli çalışmalarımızı tamamladık. Bu kapsamda Mezarlıklarımızı ziyarete hazır hale getirdik, tüm güvenlik tedbirlerimizi aldık. Kültür ve Sosyal İşler, Temizlik İşleri, Mezarlıklar, Zabıta, Ulaşım Hizmetleri, Su ve Kanalizasyon Müdürlüklerimiz de 9 günlük tatil boyunca herhangi bir aksaklığın yaşanmaması için çalışmaya devam edecek. Fen İşleri Müdürlüğümüzde de nöbetçi ekiplerimiz bulunacak. Vatandaşlarımız herhangi bir aksaklık durumunda, ALO 153’den de ilgili amirliklere ulaşabilecek.”

BAYRAM SÜRESİNCE TOPLU TAŞIMA ÜCRETSİZ

Başkan Tutdere ayrıca, bayram süresince 10-12 Nisan tarihleri arasında toplu taşımanın saat 06.30 ve 23.00 saatleri arasında ücretsiz olacağını, Arife gününde ise mezarlıklara ücretsiz ring seferleri düzenleneceğini kaydetti. Ücretsiz ring güzergâhları ise şu şekilde:

- Altınşehir - Bulvar - Atatürk Caddesi -Mezarlık

- Pirin - İtfaiye Önü - 1. Çevreyolu - Eski Zey Caddesi - Mezarlık.

- Organize Sanayi (Konteyner Kent) - Gülbeyaz Sitesi - Karapınar Caddesi - Mezarlık.

HABER MERKEZİ

adiyamandogruhaber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER