Arızalı Tankı Onarırken Şehit Oldu

Bahar Kalkanı Harekât Bölgesinde arızalı bir tankın diğer bir tankla çekilmesi esnasında yaralanan Sözleşmeli Er Abdulkadir Akıncı kurtarılamadı.

Arızalı Tankı Onarırken Şehit Oldu

Bahar Kalkanı Harekât Bölgesinde arızalanan bir tankın onarım amacıyla diğer bir tankla çekilmesi çalışması esnasında 2 tank arasında sıkışarak yaralanan Sözleşmeli Er Abdulkadir Akıncı (23) kaldırıldığı hastanede Şehit oldu.


Olayla ilgili olarak Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklama şöyle;


"Bahar Kalkanı Harekât bölgesinde araç kazasında yaralanan Tankçı Sözleşmeli Er Abdulkadir Akıncı kaldırıldığı hastanede şehit oldu.


AK Parti Adıyaman Milletvekili ve Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Doç.Dr. Resul Kurt, Adıyamanlı Şehit Er Abdulkadir Akıncı için taziye mesajı yayınladı.


Milletvekili Kurt; "Bahar Kalkanı Harekât bölgesinde yaralanarak tedavi gördüğü hastanede şehit olan hemşehrimiz kahraman Mehmetçiğimiz Tnk. Söz. Er Abdulkadir Akıncı'ya Allah’tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve Silahlı Kuvvetlerimize ve Aziz Milletimize başsağlığı ve sabır diliyorum" dedi.


Bugün saat 09:00'da Hatay'da düzenlenecek törenden sonra helikopterle Adıyaman'a götürülecek Şehidin Naaşı öğle namazının ardından Adıyaman Şehitliğinde toprağa verilecek.


HABER: Mehmet Emin Danış

adiyamandogruhaber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER