banner15

Altınşehir'de Trafik Sorunu Bitti

Belediye Başkanı Süleyman Kılınç'ın seçim vaadlerinden biri olup Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da Adıyaman mitinginde müjdelediği köprülü kavşak hizmete girdi.

Altınşehir'de Trafik Sorunu Bitti

AK Partili Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, 31 Mart Seçimlerinde verdiği vaatlerden birini gerçekleştirdi.

Seçim döneminde Süleyman Kılınç tarafından açıklanan vaadlerden biri olan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da Adıyaman mitinginde andığı Altınşehir Farklı Seviyeli Köprülü Kavşağı tamamlanarak hizmete sunuldu.

Yapımı uzun ve zorlu bir süreçte gerçekleştirilirken çok sayıda trafik kazasına da sebep olduğundan zaman zaman eleştirilere de konu olan köprülü kavşağın yaklaşık 35 milyon liraya tamamlandığı ifade ediliyor.

Atatürk Bulvarı, Altınşehir Mahallesi'nde Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan ve altyapı çalışmalarında Adıyaman Belediyesine de yaklaşık 5 milyon liralık maliyeti olan kavşağın inşaatı döneminde AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı, Milletvekili Ahmet Aydın da büyük gayretleriyle dikkat çekmişti.

Adıyaman Üniversitesi (ADYÜ) kampüsü ortasından geçen kavşağın en büyük faydası başta üniversite öğrencilerinin olmak üzere bölgede yaşayan vatandaşların trafik kazalarından korunması olacak. (ADH)

adiyamandogruhaber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER