AK PARTİ İL BAŞKANI DAĞTEKİN; "AĞUSTOS ZAFERLERLE DOLU BİR AY"

30 Ağustos Zaferi'nin Türk Milletinin birlik ve beraberliğinin ve bağımsızlık mücadelesinin en güzel örneği olduğunu ifade eden Başkan Mehmet Dağtekin; "Sultan Alparslan'ın emanetini emin ellerde olduğunu ve canımız pahasına onu koruyacağımızı sözünü AK Parti ailesi olarak veriyoruz" dedi.

AK PARTİ İL BAŞKANI DAĞTEKİN; "AĞUSTOS ZAFERLERLE DOLU BİR AY"

Adıyaman Valiliği önünde gerçekleştirilen 30 Ağustos Zafer Bayramı törenlerine katılan AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin, D2 televizyonuna konuştu.

Başkan Mehmet Dağtekin, şöyle konuştu; "Ağustos ayı zaferlerle dolu olan bir ayımız; mesela biz Malazgirt Meydan Muharebesi'nin 26 Ağustos'ta kazanılmasını gidip AK Parti ailesi olarak hep beraber kutladık. Yine iktidar ortağımız Devlet Bahçeli bey, yine Büyük Birlik Partisi Genel Başkanımız ve bütün camiamız hep ordaydı.


Biz, aslında vatansız, milletsiz, bayraksız, ezansız kalınmaması gereken bu topraklarda mutlaka hep birlikte, birlik - beraberlik içerisinde bayramımızı bayram, üzüntünüzü üzüntü olarak yaşamalıyız.


Birlik ve beraberliğimizi de sürekli en üst zirvede tutmak mecburiyetindeyiz. Biz böyle yapmazsak, zaten etrafımızda bu toprakları bize çok gören, buraya kimi arzı mevut diyor, kimi Haçlı seferini yeniden başlatıyorum diyor; herkesin kendince buraya biçtiği bir rol vardır ama biz buraları canımızla vatan edinmişiz. Kesinlikle atalarımızın yolunu takip etmek hepimizin boynunun borcudur. Ben Zafer Bayramı'nı kutluyorum.


Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bütün Şehitlerimizi, bütün burada can veren şühedamızı yürekten kutluyorum.


Sultan Alparslan'ın emanetinin emin ellerde olduğunu ve canımız pahasına onu koruyacağımızın sözünü AK Parti ailesi olarak veriyor, sizlere saygı sunuyorum." (ADIYAMAN DOĞRU HABER)

adiyamandogruhaber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER