Ahmet Aydın; “Tütünü Kim Yasakladı?”

AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, son günlerde Adıyaman Merkez ve Çelikhan ilçesinde 1 Temmuz yürürlüğe giren tütün yasasını protesto olaylarına ilişkin Twitter hesabından dikkat çeken paylaşımlarda bulunarak konunun provokatörlerce saptırılmaya çalışıldığını ifade etti.

Ahmet Aydın; “Tütünü Kim Yasakladı?”

Twitter hesabından “tütün yasağı” konusunda bir açıklama yapan AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, “Yalan ve yanlış bilgilerle çiftçimizin alınteri üzerinden algı operasyonu yapanlara sormak isterim: Tekel’in özelleştirmeye devrini kim yaptı? 4733 Sayılı yasa kim tarafından ve ne zaman çıkarıldı? Tütünü sınırlayıp kotaya bağlayan kim? Sarmalık kıyılmış tütünü kim yasakladı?” şeklinde sordu.

Gramı dahi yasak olan tütünün kendi iktidarları döneminde yasal hale getirildiğini belirten Ahmet Aydın, tütün üzerinden yürütülen siyasi provokasyonlara dikkat çekerek; “Gramı dahi yasak olan kıyılmış tütünü; önce 50 kiloya kadar serbest, sonra da kooperatifler üzerinden kaçak ve satışını yasak olmaktan çıkarıp yasal hale biz getirdik. Sigaralarda kullanılan sözleşmeli tütünlerin en az yüzde 30’unun yerli tütünlerden kullanma zorunluluğunu biz getirdik. Aldığımız tüm tedbirlerle; Adıyaman’da sözleşmeli tütün üretiminde sürekli artış sağlanmış ve artmaya da devam ediyor. 2011 yılında; 2.111 üretici 1.515.686 kilo tütün üretirken, bu sayı 2019 yılında; 5.502 üreticiye yükselmiş, üretilen tütün miktarı da 8.797.826 kiloya çıkmıştır. Yalan ve yanlış bilgilerle çiftçimizin alın teri üzerinden algı operasyonu yapanlara sormak isterim: Tekel’in özelleştirmeye devrini kim yaptı? 4733 Sayılı yasa kim tarafından ve ne zaman çıkarıldı? Tütünü sınırlayıp kotaya bağlayan kim? Sarmalık kıyılmış tütünü kim yasakladı? Hakikati görelim, sağduyulu bir şekilde gerçek üreticimizin yanında olalım. AK Parti olarak, yalan, iftira ve manipülasyonlarla üreticiyi mağdur edenlere ve Türkiye’yi ithal tütüne mecbur eden zihniyete karşı, çiftçimizin ve tütün üreticimizin daima yanında olmaya devam edeceğiz” dedi. (ADH)

adiyamandogruhaber

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yusuf polat
Yusuf polat - 4 ay Önce

Kimin getirmesi önemli değil. 20 yıldır iktidarsınız. Hesabınıza gelen her konuda parlamentoya getirdiğimiz tekliflerin virgülüne bile dokundurtmadan yasalaştırıyorsunuz. Bu il size 4 milletvekili ve onlarca belediye başkanı veriyor. Buyrun Adıyaman halkının yararına bir düzenlem yapın. Kim size engel olabilir. İsterseniz bir saatlik bir iş.

Mehmet pakır Adıyaman
Mehmet pakır Adıyaman - 4 ay Önce

Doğru haber yazan eller dert görmesin yalan haber yazanın kalemi kırılsın

Abdurrahman Sapdüzen.
Abdurrahman Sapdüzen. - 4 ay Önce

Benim babam yasakladı.o yasayi o çıkardi.

SIRADAKİ HABER