SANKO Başkanı Adil S. Konukoğlu; “Dijitalleşmeyi Başaramayan Şirketler İleride Sıkıntı Yaşar”

SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu; “Dijitalleşme şirketlerin geleceği açısından büyük önem taşıyor. Dijitalleşmeyi sağlayamayan şirketler ileride büyük sıkıntı yaşayacak” dedi.

SANKO Başkanı Adil S. Konukoğlu;  “Dijitalleşmeyi Başaramayan Şirketler İleride Sıkıntı Yaşar”

QNB Finansbank, Nasıl Bir Ekonomi Gazetesi ve Bloomberg HT iş birliğiyle düzenlenen QNB Finansbank Dijital Köprü Anadolu Buluşmaları Gaziantep’te yapıldı.

Bloomberg HT Programcısı Dr. Pelin Yantur’un yöneticiliğinde düzenlenen programa, SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu’nun yanı sıra, QNB Finansbank Genel Müdürü Ömür Tan, Ekonomi Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Güldağ ve Bloomberg HT Genel Yayın Yönetmeni Açıl Sezen de konuşmacı olarak katıldı.

Dijitalleşmenin hızlı bir değişim sürecini beraberinde getirdiğini kaydeden Konukoğlu; “Babam Sani Konukoğlu’nun çok güzel ve anlamlı bir tespiti var; ‘işletmesini yenilemeyen patronu, işletmesi yeniler.’ Değişim çok hızlı geliyor. Dünyanın her tarafına dijital olarak ulaştığımız bir dönem yaşıyoruz. Bugün konuştuklarımızın özünü babam uzun yıllar önce söylemiş” diye konuştu.

İş hayatının çok hızlı değişimden geçtiğine dikkat çeken Konukoğlu; “Eğer kendinizi ve iş yapış şeklini yenilemezseniz bir sonraki döneme geçemezsiniz. Açılan hiçbir işletme kapanmaz bir başkası alır, o işi yeniler ve devam eder” ifadelerini kullandı.

Geleceğin işletmelerini ve mesleklerini oluşturabilmenin tek yolunun geleceğe nasıl hazırlanılacağının fizibilitesini yapmak olduğunu vurgulayan Konukoğlu; “Eğer önümüzdeki dönemde yaptığımız işin gerek geri dönüşümünü gerekse takip edilebilirliğini kontrol altına alamıyorsanız gelecekte çok büyük sıkıntılar yaşarsınız” şeklinde konuştu.

QNB Finansbank Genel Müdürü Ömür Tan, Ekonomi Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Güldağ ve Bloomberg HT Genel Yayın Yönetmeni Açıl Sezen de şirketlerin geleceğinde dijitalleşmenin önemi, dijitalleşen ticaretin ekonomiye yansımaları ve 2024 yılına ilişkin değerlendirmelerde bulundular.

HABER: Mehmet Emin Danış

adiyamandogruhaber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER