ATSO’NUN ACİL EYLEM PLANI CUMHURBAŞKANI’NDA

Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Mehmet Torunoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la görüşerek “Adıyaman Acil Eylem Planı” sunduklarını açıkladı.

ATSO’NUN ACİL EYLEM PLANI CUMHURBAŞKANI’NDA

Konuyla ilgili bir açıklama yapan ATSO Başkanı Mehmet Torunoğlu; “Cumhurbaşkanımızla görüşerek Yönetim Kurulumuzun hazırladığı ve kamuoyuna da paylaştığımız Adıyaman Acil Eylem Planını sunduk” dedi.

Açıklamasında ATSO olarak deprem sonrasında yaptıkları çalışmalara da değinen Mehmet Torunoğlu, şöyle devam etti; “Kardeş Belediyelerin kurduğu geçici çarşılardaki dükkanları 100’e yakın üyemize tahsis ettik. TOBB tarafından gönderilen günlük 10 bin yemek kapasiteli çadırımızı depremin üçüncü gününden bu yana işletmeye devam ediyoruzi 2023 sonuna kadar faaliyete devam edecek. TOKİ ve Emlak Konut yetkilileriyle görüşerek ilimizde inşası devam eden konutların malzeme tedariği noktasında müteahhit firmaları üyelerimize yönlendirdik. Sigorta acentelerimize DASK ve TOBB iş birliğiyle ofis konteynırları teslim ettik. 361 bin Euroluk AB projemizin sözleşmesini imzaladık bu yıl içinde 180 gencimizi meslek sahibi yapacağız. Savunma sanayii yatırımlarının ilimizde yapılması için gösterdiğimiz çaba sonuç verdi ve 300 milyon liralık TUSAŞ yatırımını adıyamana kazandırdık. AB ve birçok Sivil Toplum Kuruluşuna projeler sunduk ve bu kuruluşların bir kısmından olumlu dönüşler aldık.” (HABER: Mehmet Emin Danış)

adiyamandogruhaber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER