Ahmet Aydın;“Kuyulu OSB Hayırlı Olsun”

Yer sorunu yaşanan Adıyaman OSB’deki yetersizliğe alternatif olarak uzun yıllardır gündemde olan Kuyulu OSB’nin kuruluş sicilinin Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından onaylandığını açıklayan TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, bu OSB’nin tam faaliyete geçmesi halinde 20 bin kişiye istidam sağlanacağını söyledi.

Ahmet Aydın;“Kuyulu OSB Hayırlı Olsun”

TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Adıyaman şehir merkezinde ikinci bir Organize Sanayi Bölgesi (OSB)  kurulduğunu açıkladı.

Açıklamasında yeni kurulan Adıyaman-Kuyulu OSB’nin kuruluş sicilinin onaylandığı belirten Milletvekili Ahmet Aydın; “Adıyaman’da sanayi gelişimine ve bunun yanında işsizliğin çözümüne de çok büyük katkılar sağlayan Organize Sanayi Bölgelerine bir yenisini daha eklemek için olanca gücümüzle gayret göstermeye devam ediyoruz. Her zaman önceliklerimiz arasında yer alan işsizliği önlemek ve istihdamı teşvik etmek için sanayicilerimize sanayi parseli üretmek, sanayinin bir arada kümelenmesiyle ülke ekonomisine yüksek katma değer kazandırarak, en fazla istihdamı taahhüt eden firmalara ucuz veya bedelsiz arsa tahsisini sağlamak için OSB’lerin önemi tartışılmazdır. Bu bağlamda, yer seçimi çalışmaları tamamlanmış ve yeri kesinleşmiş olan Adıyaman Kuyulu Organize Sanayi Bölgesi’nin kuruluş sicili Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nca onaylanmıştır.  Şimdiden ilimize hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

Kuyulu OSB’nin tam olarak faaliyete geçmesiyle 20 bin kişiye istihdam sağlanacağını da ekleyen Ahmet Aydın, şöyle devam etti; “Yer seçim çalışmaları tamamlanarak tüzel kişilik kazanan ve Adıyaman’ın 6. OSB’si olacak olan, Adıyaman Kuyulu Organize Sanayi Bölgesi, merkeze yaklaşık 33 kilometre mesafede olup Adıyaman havaalanına 60 kilometre, Şanlıurfa havaalanına 80 kilometre mesafede olup 430 hektarlık alandan oluşmaktadır. Adıyaman Kuyulu Organize Sanayi Bölgesi, merkezde kurulu OSB’nin yaklaşık bir buçuk katı büyüklüğünde olup ilimizin önümüzdeki 10 yıllık sanayi parseli ihtiyacını karşılayacak büyüklüktedir. Adıyaman Kuyulu Organize Sanayi Bölgesi gerek bulunduğu konumu itibari ile gerekse de altyapısı hazır imkânları ile bir çekim merkezi haline gelecek ve yeni yatırımların Adıyaman’a gelmesi sağlanacaktır. Bu bölgede sanayi parsellerinde üretimin başlamasıyla 20 bin kişiye istihdam sağlanacağı öngörülmektedir. Bu önemli projede, başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Sanayi ve Ticaret Bakanımız Sayın Mustafa Varank, Milletvekili arkadaşlarımız, Adıyaman Valimiz, teşkilat mensubu arkadaşlarımız ve emeği geçen herkese teşekkür ederken, sanayisi ve ticareti gelişmiş, işsizlik sorunu asgariye inmiş bir Adıyaman için el ele vererek tüm yatırımcılarımızı Adıyaman-Kuyulu Organize Sanayi Bölgesi’nde yatırım yapmaya davet ediyor, tekrar hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.” (ADIYAMAN DOĞRU HABER)

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2022, 20:33

adiyamandogruhaber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER