ADIYAMAN ORMAN FİDANLIK MÜDÜRLÜĞÜ KURULDU

TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, 1989 yılından bu yana hizmet veren Adıyaman Fidanlık Şefliği'nin Orman Fidanlık Müdürlüğü'ne dönüştürüldüğünü açıkladı.

ADIYAMAN ORMAN FİDANLIK MÜDÜRLÜĞÜ KURULDU

TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Adıyaman'da Orman Fidanlık Müdürlüğü kurulduğunu açıkladı.


Yeni oluşturulan kurumun Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı faaliyet yapacağını bildiren Milletvekili Ahmet Aydın; "Bilindiği üzere, 1989 yılından bu yana şeflik olarak hizmet veren ve Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle kurulmuş olan Adıyaman Orman Fidanlık Müdürlüğü, Adıyaman ve çevre iller için en başta gelir getirici türler olmak üzere, Zeytin ve benzeri yaklaşık 4 milyon orman fidanı üretim kapasitesindedir" dedi.


Müdürlüğün bölgenin oksijen deposu niteliğinde de olacağını ekleyen Ahmet Aydın, şöyle devam etti; "Adıyamanımız ve ülkemiz için oksijen deposu niteliğindeki yeni kurulan Adıyaman Fidanlık Müdürlüğü’nün bu anlamda nitelikli, kaliteli bir yönetim kadrosu ve üretim kapasitesi ile ülkemiz ve memleketimiz gayri safi milli hasılasına üstün katkılar sağlayacaktır. Adıyaman’a desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Vahit Kirişçi ve emeği geçen herkese şükranlarımı sunar, Adıyaman Orman Fidanlık Müdürlüğü’nün Adıyamanımıza ve ülkemize hayırlara vesile olmasını temenni ederim." (Mehmet Emin Danış)

adiyamandogruhaber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER