YEŞİLAY'DAN ÖRNEK ÇALIŞMA

Yeşilay Adıyaman Şubesi "Bağımlılıklarla Mücadele Farkındalık Eğitimleri" projesiyle Türkiye’ye örnek oldu.

YEŞİLAY'DAN ÖRNEK ÇALIŞMA

Yeşilay Adıyaman Şubesinin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile birlikte yerelde başlattığı “Bağımlılıklarla Mücadele Farkındalık Eğitimleri” projesinin tüm Türkiye’de uygulanmasına karar verildi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapanYeşilay Şube Başkanı Hakan Özöncel; "Bağımlılıkla mücadele kapsamında hazırladığımız projenin Türkiye genelinde uygulanacak olmasından büyük bir mutluluk duyuyorum" dedi.

Proje hakkında bilgi de veren Hakan Özöncel, şöyle devam etti; "Ülkemizde gençlerimizin daha güzel ve sağlıklı bir geleceğe sahip olması için bağımlılıkla mücadele eden Yeşilay çalışmalarını Gençlik ve Spor Bakanlığı ile ortaklaşa daha geniş kapsamlı bir şekilde sürdürecek. Böylesine önemli bir çalışma geçmişte Adıyaman’da yerelde uygulanan ve çok başarılı bulunan projemizin ulusallaşması ile birlikte hem hedef kitlemizin genişlemesine hem de mücadele kapsamının büyümesine vesile olduğu için çok mutluyuz. Projemiz, Eylül ayı içerisinde tüm yurtta 81 il ve ilçede Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı İl ve İlçe Müdürlükleri ile birlikte Gençlik Merkezlerinde ve Yurt Müdürlüklerinde idari personel, hizmet alımı ve idareciler olmak üzere tüm çalışanlara verilecek eğitimlerle başlayacak. Umarım bağımlılıkla mücadele kapsamında çok daha geniş kitlelere ulaşır, mücadelemizi daha etkili bir şekilde sürdürerek gençlerimizi kötü alışkanlıklarından etkin bir şekilde korumayı başarırız.” (ADH)

adiyamandogruhaber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER