banner48

TUT’TA TUBİTAK BİLİM FUARI AÇILDI

Tut Çok Programlı Anadolu Lisesi Proje Okulu’nun 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarının açılışı gerçekleştirildi.

TUT’TA  TUBİTAK BİLİM FUARI AÇILDI

Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2023 Eğitim Vizyonu hedefleri doğrusunda 12 projenin sergilendiği Tut Çok Programli Anadolu Lisesi Proje Okulu 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı açıldı.

Tut Belediye Başkanı Mehmet Kılıç, Tut İlçe Milli Eğitim Müdürü Talip Yücel,Kurum Müdürleri ve davetlilerle beraber açılışı gerçekleştiren  Tut Kaymakamı Erkut Pamuk, ilçede böyle bir etkinliğin gerçekleştirilmesinden dolayı memnuniyetini dile getirerek emeği geçenleri tebrik etti.

Ziyaretçilere fuarla ilgili bilgi veren Okul Müdürü Mustafa Işık Bilim ise; "Öğrencilerimizin proje yaparak bilimsel amaçlı çalışmaları görmeleri ve kendilerini geliştirmeleri için böyle bir fuar düzenledik. Öğrencilerimiz fuarda TÜBİTAK destekli 12 projelerini sergiledi. Bu projeler öncelikle TÜBİTAK'a gönderildi, orada incelenip kabul edildikten sonra uygulamaya alındı. Bir yandan çocuklarımıza değerler eğitimi verirken öte yandan da fen ve müsbet bilimler ile sosyal bilimleri hepsini bir arada sürdürüyoruz Bilim şenliği programını hazırlarken, öğrencilerimin zeki, cesur ve muhakeme kabiliyetinin yüksek olmalarına yakından şahit oldum bizlere destek olan bizleri kırmayıp gelen misafirlerimize teşekkür ediyorum" dedi. (ADIYAMAN DOĞRU HABER))

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2022, 19:16

adiyamandogruhaber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER