TUTDERE’DEN KOÇALİ İÇİN OKUL TALEBİ

Adıyaman Merkeze bağlı Bağlıca, Doğanlı Çatalağaç, Gökçay ve Koçali köylerindeki öğrencilerin eğitim gördüğü Koçali Köyündeki Ortaokulun fiziki şartlarının yetersiz olduğunu belirten CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, bu mağduriyetin giderilmesi için Koçali Köyüne okul yapılmasını istedi.

TUTDERE’DEN KOÇALİ İÇİN OKUL TALEBİ

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmasında Koçali Köyü için okul talebinde bulundu.

Adıyaman Merkeze bağlı Bağlıca, Doğanlı Çatalağaç, Gökçay ve Koçali köylerindeki öğrencilerin eğitim gördüğü Koçali Köyündeki Ortaokulun fiziki şartlarının yetersiz olduğunu belirten CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, öğrencilerin ve ailelerinin yaşadıkları mağduriyetin giderilmesi için bu köylerin ihtiyacını karşılayacak bir okul yapılmasını talep etti.

Beş köyde yaşayan öğrencilerin eğitim-öğretim gördüğü Koçali Köyünde bulunan ortaokulun fiziki şartlarının yetersiz olduğunu ifade eden TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Av. Abdurrahman Tutdere; “Adıyaman merkez Bağlıca, Doğanlı, Çatalağaç, Gökçay, Koçali köylerindeki öğrencilerimize hizmet veren Koçali köyündeki ortaöğretim okul binası talebi karşılayamamaktadır. Fiziki şartları yetersiz, depreme dayanıksız bu okulda öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz zor şartlarda görev yapmakta ve mağdur durumdadırlar” dedi.

Öğrencilerin ve ailelerin zaten bölgedeki zorlu ulaşım şartları nedeniyle yeterince mağdur olduğunu vurgulayan Milletvekili Tutdere; “Mağduriyetin giderilmesi için bu köylerimizin ihtiyacı olan bir okulun yapılması aciliyet arz etmektedir. İlimizin deprem gerçeği de nazara alınarak çalışmalara bir an evvel başlanmasını talep ediyoruz. Buradan Millî Eğitim Bakanlığına ve Adıyaman Valiliğine çağrıda bulunuyorum: Bağlıca, Koçali, Doğanlı, Çatalağaç, Gökçay köylerimizin ortak ihtiyacı olan okul inşaatına bir an evvel başlayın, çocuklarımızın mağduriyetini giderin” diye konuştu. (ADH)

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2020, 16:15

adiyamandogruhaber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER