MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNDEN ARA TATİL MESAJI...

Eğitim-Öğretim yılının ikinci ara tatili nedeniyle bir açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Aşcı, Öğrenci ve Velilere çeşitli tavsiyelerde bulundu.

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNDEN ARA TATİL MESAJI...

İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Aşcı, "2021 - 2022 eğitim - öğretim yılı ikinci ara tatilin başlaması" vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

Mesajında ilk olarak Öğrencilere seslenen Ramazan Aşcı;
"Sevgili Öğrencilerimiz,
2021 - 2022 yılı eğitim-öğretim ikinci ara tatiline girmiş bulunmaktayız. Geleceğimizin teminatı olan sizlerden akademik başarının yanında, evrensel, yerel, maddi, manevi, mesleki, ahlaki ve millî tüm değerleri kapsayan ve kuşatan bir olgunlaşma, gelişme, ilerleme, değişim ve ahlak güzelliğine sahip olmanızı bekliyoruz. Hem akademik başarısı yüksek hem de maneviyatı güçlü ‘mutlu’ bireyler olmanızı temenni ediyorum. Bu ara tatilde bol bol eğlenmenizi, dinlenmenizi ve kaliteli zaman geçirmenizi diliyorum. Sevdiklerinizle, ailenizle, büyüklerinizle zaman geçirin. Arkadaşlarınızla, aile fertlerinizle oyunlar oynayın, ilginize ve yeteneğinize uygun sanat ve spor faaliyetlerine katılım sağlayın. Mutlaka okuyun, okuduğunuz üzerinde düşünmeyi ve fikir alışverişinde bulunmayı ihmal etmeyin. Bunları yaparak iyi bir moral ve motivasyonla ara tatilden döneceğinize inancım tamdır" dedi.

Daha sonra Velilere de seslenen Aşcı, şöyle devam etti; "Kıymetli Velilerimiz, hayatın her alanında başarılı ve mutlu olmak için sadece beceri kazanmak yeterli olmamaktadır. Aynı zamanda erdem sahibi, merhametli, duyarlı ve değerlerine sahip çıkan bireyler yetiştirmeliyiz. Bu yüzden öğrencilerimizin akademik başarısının yanı sıra manevi gelişimi de önemlidir. Sizler de bu ara tatilde çocuklarımızla kaliteli vakit geçirmeyi, oyunlar oynamayı, onları dinlemeyi, onlarla birlikte kitap okumayı ihmal etmeyiniz."

Mesajın son kısmında Eğitimcilere de seslenen Aşcı; "Değerli Öğretmenlerimiz, eğitim - öğretim sistemimizin kilit taşı olan sizler de yorucu bir dönemi daha geride bıraktınız. Özverili çalışmalarınızdan ve emeklerinizden dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Ara tatilin öğretmenlerimize, gençlerimize, çocuklarımıza hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı. (ADIYAMAN DOĞRU HABER)

adiyamandogruhaber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER