banner37

KAHTALI ÇOCUKLAR TARİH GEZİSİNDE

Kahta Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü tarafından Okul Destek Projesi kapsamında düzenlenen programla 23 çocuk “şanlı tarihe” yolculuğa çıktı.

KAHTALI ÇOCUKLAR TARİH GEZİSİNDE

Kahta'da dezavantajlı 23 öğrenci için "Şanlı Tarihe Yolculuk" projesi çerçevesinde gezi programı düzenlendi.

Kahta Kaymakamlığı tarafından desteklenen, Kahta Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü tarafından Okul Destek Projesi’nde (Odes) bulunan 23 dezavantajlı çocuklar için 6 günlük "Şanlı Tarihe Yolculuk" adı altında bir gezi programı düzenlendi.

"Şanlı Tarihe Yolculuk" projesi çerçevesinde; Anıtkabir, Mehmet Akif Ersoy'un İstiklal Marşını yazdığı ev, Muhsin Yazıcıoğlu’nun kabri, Ayasofya Cami, Sultanahmet Camii, Topkapı Müzesi, Eyüp Sultan Camii, Çanakkale Şehitlik, Arıburnu, tabyalar, 57. Alay, Savaş Müzesi, Sahra Hastanesi ve 15 Temmuz Çanakkale Köprüsü’nü gezdi.

Düzenlenen gezi ile ilk defa ilk Çanakkale, İstanbul ve Ankara’ya gittiklerini belirten öğrenciler ise tarihe yapılan yolculuktan çok memnum kaldıklarını belirtti.

Milli ve manevi bilincin yaşatılması ve unutulmaması için böyle gezilerin büyük katı sunduğunu belirten Kahta Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Şevket Erşahin, projenin amacına dikkat çekerek; “Yapılan bu ziyaretlerin amacı çocuklarımıza milli ve manevi duygularını pekiştirmektir. Atalarımızın, Çanakkale Zaferi için yapmış olduğu mücadeleyi yerinde görerek içselleştirmelerini sağlamaktır. Milli ve manevi bilincin yaşatılması ve unutulmaması adına böyle gezilerin büyük katı sunduğunu düşünüyorum” diye konuştu. (İHA)

adiyamandogruhaber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER