banner32

GENÇ YAZARDAN İMAM HATİP HATIRALARI

İlk kitabı olan “İz Bırakanlar”ı okurla buluşturan Eğitimci Yazar Mehmet Aluç; “İmam Hatip Okulları, her zamanda ve her dönemde Türkiye Müslümanlarının varlığının en büyük vesilesi ve dayanağı olmuştur” dedi.

GENÇ YAZARDAN İMAM HATİP HATIRALARI

Eğitimci Mehmet Aluç’un yeni çıkan “İz Bırakanlar” kitabı çıktı.

Mezun olduğu Kâhta İmam Hatip Lisesi’ne öğretmen olarak atanan Eğitimci Yazar Mehmet Aluç, çıkardığı “İz Bırakanlar” isimli kitabında, İmam Hatip Okullarının ortalama 65 yıllık bir mücadelesini ele alıyor.

İz Bırakanlar kitabında, genç kuşakların asla unutmaması gereken anılarla dolu hayat hikâyelerinin kaleme alındığını belirten Eğitimci Yazar Mehmet Aluç, İmam Hatip okullarının, her zamanda ve her dönemde Türkiye Müslümanlarının varlığının en büyük vesilesi ve dayanağı olduğuna dikkat çekti.

İmam hatip okullarının kuruluşundan bu güne kadar tüm Müslümanların ortak paydası olarak mücadele ruhunun ana mihenk taşını oluşturduğunu vurgulayan Eğitimci Yazar Aluç; “Bu çalışmamızda Kâhta İmam Hatip Lisesi’nin kuruluşundan günümüze öğretmen ve öğrenci istatistikleri, velilerin ve hayırsever vatandaşların İmam Hatip’e karşı hassasiyetleri ve mücadeleleri, mezun öğrencilerin yorumları ve özellikle iz bıraktığına kanaat varılan bazı hocalarımızın hayat hikayelerine tanık olacaksınız. İmam Hatip Okulları, her zamanda ve her dönemde Türkiye Müslümanlarının varlığının en büyük vesilesi ve dayanağı olmuştur. Bu minvalde İmam Hatipler, kuruluşundan bu güne değin, büyük halk kitlelerinin desteğini almış, tüm Müslümanların ortak paydası olmuş ve mücadele ruhunun ana mihenk taşını oluşturmuştur” diye konuştu. (İHA)

adiyamandogruhaber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER