ÇALIŞAN KADINLARA HAKLARI ANLATILDI

Adıyaman Genç Kuşak Kadın Girişimciler ve İstihdam Derneği (AKİD) öncülüğünde “Kadınların Karşılıksız Emeğinin Farkına Varalım” isimli proje kapsamında çalışan kadınlara hakları anlatıldı.

ÇALIŞAN KADINLARA HAKLARI ANLATILDI

İşte Kadın Derneği koordinatörlüğünde Macaristan JOL-LET Vakfı ve Adıyaman Genç Kuşak Kadın Girişimciler ve İstihdam Derneği (AKİD) ortaklığıyla “Kadınların Karşılıksız Emeğinin Farkına Varalım” isimli projesinin Adıyaman’daki odak görüşmeleri Park Otelde gerçekleştirildi.

Adıyaman Üniversitesi Eğitim Fakültesinden Prof. Dr. Kenan Özcan ve Öğr. Gör. Hüseyin Erol gözetiminde gerçekleşen toplantı hakkında bilgi veren AKİD Başkanı Birsen Günay; “Sivil Toplum Diyaloğu VI. Dönem Hibe Programı kapsamında Avrupa Birliği tarafından finanse edilen proje kapsamında üç gurup halinde gerçekleştirilen toplantımızda çalışan kadınlarımızın sorunları ve kendi çözüm önerilerini dinledik, bu arada sosyal ve kanunsal hakları konusunda bilgilenmelerine katkı vermeye çalıştık. Katılan 30 kadına 15 Euro teşvik ücreti de verilen çalışmamızın oldukça verimli geçtiğine inanıyorum” dedi.  (ADH)

adiyamandogruhaber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER